Úspěšný start nového nemovitostního fondu ZDR Industrial

ZDR Industrial SICAV a.s., nejmladší fond skupiny ZDR Investments, zaznamenal úspěšný start a vykázal během prvního měsíce svého fungování pozitivní výnos 3,56 % v CZK třídě a 4,31 % v třídě EUR.

Investice do příměstské logistiky a výroby s fondem Industrial

Prostřednictvím fondu Industrial mohou zájemci investovat do příměstské logistiky a výroby na území Česka a Slovenska. Podobně jako ostatní fondy skupiny i tento fond uplatňuje konzervativní strategii a zaměřuje se na nemovitosti s bonitními nájemci ze zavedených sektorů s dlouhodobými nájemními smlouvami. Fond jsme spustili v druhé polovině roku 2022 a ještě před koncem roku jsme pro něj realizovali akvizici v hodnotě téměř 150 mil. korun. První nemovitostí ve fondu se stal průmyslový areál Industrial Komárno. Tato nemovitost se nachází na strategickém místě poblíž maďarsko–slovenských hranic a je výrobní základnou pro společnost ZF Slovakia a.s., z  koncernu ZF Group. 

ZF Group významným nájemcem nemovitostního fondu ZDR Industrial

Společnost ZF provozuje 188 výrobních závodů ve 31 zemích světa a na Slovensku patří mezi největší zaměstnavatele a dodavatele automobilového průmyslu. Výrobní areál závodu Komárno, který se specializuje na montáž spojek pro osobní automobily, byl v roce 2017 kompletně zrekonstruován. V současné době ve spolupráci s ZF Slovakia a.s. plánujeme výstavbu další průmyslové haly o rozloze 5 000 m², která by taktéž splňovala specifické požadavky společnosti. 

Technologický koncern ZF začátkem února potvrdil svou pozici globálního lídra ve svém odvětví, oznámením strategického partnerství a investicí v řádech několika stovek milionů dolarů do nové továrny na výrobu čipů pro elektromobily od společnosti Wolfspeed. 

„Těší nás, že tak významná a inovativní technologická společnost jako ZF, je součástí portfolia fondu Industrial. Jsme přesvědčeni, že i tento segment komerčních nemovitostí má velký potenciál nabídnout investorům atraktivní příležitosti pro stabilní zhodnocení kapitálu. Během roku 2023 plánujeme portfolio fondu rozšířit o nemovitosti v hodnotě kolem půl miliardy korun.” komentuje Tomáš Hozlár, ředitel akvizic skupiny ZDR Investments.


Zajímají vás další novinky z fungování našich fondů? V sekci Aktuality najdete vždy čerstvé informace. Přečíst si můžete například článek o investici skupiny ZF do výroby čipů nebo o výsledcích fondů FKI a Public za rok 2022. 
+3,56% bylo zhodnocení fondu ZDR Industrial k 31.12.2022
Sídlo společnosti ZF Slovakia v objektu Industrial Komárno
Pohled na průmyslový areál Industrial Komárno