Rok 2022: Historicky nejlepší výnosy i mnoho výzev

Rok 2022 byl pro realitní fondy plný výzev. Doznívající dopady pandemie koronaviru, ruská agrese na Ukrajině, rekordní inflace a skokově rostoucí úrokové sazby. I přes všechny tyto faktory naše fondy prokázaly svou odolnost a dosáhly historicky nejvyšších výnosů. 

Fond kvalifikovaných investorů ZDR Investments SICAV a.s. vykázal v investiční třídě A (růstové akcie v CZK) za rok 2022 zhodnocení na úrovni 9,49 %. V třídě C (růstové akcie v EUR) dosáhl ročního zhodnocení 9,77 %. Fond FKI má za sebou úspěšné pětileté období, během něhož investorům pravidelně zajišťoval stabilní růst vloženého kapitálu. 

Nemovitostní fond ZDR Investments Public SICAV a.s. dosáhl za rok 2022 také nejlepších výsledků ve své historii a svým akcionářům přinesl výnos 7,53 %.  

Po celou dobu své existence dosahují pravidelně oba fondy stabilní výkonnosti. Díky tomu si již upevnily svou pozici mezi realitními fondy investujícími do dlouhodobě pronajatých komerčních nemovitostí a opět se řadí mezi nejvýkonnější fondy své kategorie. Nadále pokračují v konzervativní strategii celé skupiny, založené na investování do maloobchodních nemovitostí s nájemci nabízejícími potraviny, další zboží denní potřeby a cenově dostupný sortiment. 

„Skupina ZDR Investments má za sebou velmi úspěšných 5 let existence, z nichž 3 roky probíhaly ve zcela nestandardních podmínkách – nejprve covid, poté válka na Ukrajině, energetická krize a vysoká inflace. Přes všechny tyto faktory dosahují investoři, kteří s námi investovali ve fondu pro kvalifikované investory od jeho založení, na průměrnou roční výnosnost 9,96 %. V nastavené strategii budeme pokračovat i v následujících letech. Letošní akvizice budeme z velké části směřovat do zahraničí, konkrétně do Rakouska, Chorvatska a na Slovensko, ” komentuje Roman Latuske, partner skupiny ZDR Investments.

V průběhu roku 2022 jsme rozšířili portfolio celé skupiny o 15 nemovitostí v hodnotě přesahující 3 miliardy korun. Ve třech fondech nyní spravujeme prostředky více než 9.000 investorů. 

Rok 2022 v číslech