Rakouský retail park vyrobí s FVE tolik elektřiny, kolik 278 domácností spotřebuje za rok

V ČR se začala kritéria ESG řešit teprve před nedávnem. V  Rakousku je ale celý proces včetně technických řešení už dobře zavedený. Jako příklad jedné z našich nemovitostí, která již energii ze slunce využívá, můžeme uvést rakouský retail park VORUM Voitsberg.  

Projekt VORUM Voitsberg patří do portfolia nemovitostního fondu pro kvalifikované investory ZDR Investments SICAV a.s. Retail park s pronajímatelnou plochou 12 783 m² se nachází ve městě Voitsberg, což je okresní město v rakouské spolkové zemi Štýrsko. Žije zde přibližně 10 000 obyvatel. Projekt stojí na pozemku bývalé hnědouhelné elektrárny, která v minulosti oddělovala města Voitsberg a Bärnbach. 

Fotovoltaika se tu zasloužila o snížení emisí. Úsporu CO2 můžeme vyjádřit jako rozdíl mezi energií, kterou bychom za normálních okolností spotřebovali ze sítě, a reálnou spotřebou s použitím FVE. U projektu Voitsberg se tak v roce 2022 ušetřilo 95 tun CO2. To odpovídá spotřebě elektřiny 278 domácností za rok. 

Retail park VORUM Voitsberg v číslech

  • Střešní plocha pokrytá FVE: 6 800 m²   
  • Roční produkce elektřiny: 833 MWh 
  • Úspora CO2: 95 tun ročně 

Zajímá vás ohledně fotovoltaiky v našich retail parcích víc? Přečtěte si, jaké vidíme výhody instalace fotovoltaických elektráren. Nebo se podívejte na naší stránku o ESG, kde najdete kompletní infomrace o aktivitách, které v tomto směru podnikáme.