CzechCrunch: Komerční reality v Česku a v Evropě

Je v Česku příliš mnoho obchodů a hal? Jedna z otázek, která zazněla v podcastu Money Maker severu CzechCruch na téma komerčních nemovitostí. Hostem byl Radek Hladký, partner skupiny ZDR Investments, a Pavel Sovička za společnost Panattoni. 

Podcast Money Maker na téma komerčních nemovitostí a dva hosté: developer Pavel Sovička z Panattoni a investor Radek Hladký ze ZDR Investments. Hodinová diskuze se zaměřila na srovnání Česka s dalšími zeměmi Evropy a to nejen z hlediska byrokracie, ale také investičních příležitostí. 

Čím to je, že v Česku trvá vydání stavebního povolení tak dlouho, zatímco v Polsku nebo třeba Rakousku se do roka, do dvou staví? Podle obou hostů je problém už v územním plánu. „V Česku mám občas pocit, že územní plán se bere jako základní popis toho, co by tam teoreticky mohlo vzniknout,“ vysvětluje Radek Hladký. 

Fotovoltaika bude samozřejmost

Udržitelnost je téma, které se bezprostředně týká komerčních nemovitostí, a tak nepřekvapí, že na ně došlo i v rozhovoru. „Mít na střechách fotovoltaické elektrárny bude v retailu úplná samozřejmost. V Rakousku jsme hotovi, na všech objektech máme fotovoltaické elektrárny, v Čechách bychom to chtěli poměrně rychle vybudovat na 20 parcích,“ popsal partner skupiny ZDR Investments plány v oblasti ESG.

Podcast Money Maker je k dispozici na CzechCruch.cz a to jak formou videozáznamu, tak i jako přepis. Stejně tak jej najdete ve všech populárních podcastových aplikacích. 


Zajímá vás z chodu naší skupiny víc? Přečťete si článek o první akvizici roku 2024 v pražských Kunraticích nebo o prodeji kancelářské budovy Nordica.