Prodej administrativní budovy NORDICA OFFICE

Dokončili jsme úspěšný prodej administrativní budovy NORDICA OFFICE. Tento strategický krok je v souladu s naším záměrem dále posílit její hlavní segment, portfolio regionálních retail parků a prodejen potravin.  

Prodávajícím je nemovitostní fond pro kvalifikované investory ZDR Investments SICAV a.s. Kupujícím je skupina RT TORAX, významný hráč v oblasti kancelářských prostor v severomoravské metropoli a vlastník dalšího administrativního komplexu Nová Karolina. 

S pronajímatelnou plochou téměř 12 tis. m² a 139 parkovacími místy patří NORDICA OFFICE k nejvýznamnějším administrativním komplexům v Ostravě. NORDICA OFFICE, finalista soutěže Stavba roku 2009, získala jako první administrativní centrum v ČR certifikaci GREEN BUILDING od evropské komise za úsporu energie o 30 % vyšší, než stanovují české normy.  

 „Skupina ZDR Investments se rozhodla opustit segment kancelářských prostor a plně věnovat svému hlavnímu businessu, což jsou regionální retail parky a prodejny potravin. Jsme velmi rádi, že budovu NORDICA prodáváme do rukou skupiny RT Torax, která svým know-how a zkušenostmi Ostravského realitního trhu přispěje k dalšímu rozvoji této nemovitosti. Tato nemovitost nám v počátku budování našeho prvního nemovitostního fondu pomohla získat relevantní velikost a po celou dobu vlastnictví přispěla k významnému zhodnocení investovaných prostředků. Realizace transakce v této velikosti v současné době také potvrzuje konzervativní a správné ocenění portfolia našich nemovitostních fondů“, komentuje prodej partner skupiny ZDR Investments Roman Latuske. 

Získané prostředky plánujeme skupina investovat do dalšího rozšíření svého evropského portfolia prodejen potravin a regionálních retail parků.  

budova nordica office ostrava
budova nordica office ostrava z jiného úhlu pohledu

Zajímají vás další novinky z fungování našich fondů? V sekci Aktuality najdete vždy čerstvé informace.