Hospodářské noviny: Nemovitostní fondy čekají na pokles sazeb

Retail parky, kanceláře, průmyslové nemovitosti i byty. Zástupci předních realitních fondů z České republiky se sešli v redakci Hospodářských novin, aby diskutovali o aktuálním stavu na trhu komerčních, ale částečně i rezidenčních nemovitostí.

Hodinová debata zástupců předních realitních fondů se věnovala úrokových sazbám, růstu nájmů, významným akvizicích, ale i takzvané zelené politice. „Do udržitelnosti investujeme aktivně bez regulačních nařízení. V našich retailových parcích v Rakousku i Německu máme už střechy pokryté soláry, v Česku na tom intenzivně pracujeme,“ vysvětlil partner skupiny ZDR Investments  Roman Latuske a vysvětlil, že instalace fotovoltaiky na střechu retailových parků ekonomice dané nemovitosti spíše pomáhá. Nejenže díky rozsáhlým plochám retail parků solární panely generují významné množství elektrické energie, ale také zvyšují hodnotu daných nemovitostí.

Nahrávka debaty a textové shrnutí jsou k dispozici na stránkách HN.cz. Článek vyšel také v Hospodářských novinách.

Proč v rámci našich fondů FKI a Public investujeme převážně do retail parků? Specifika těchto obchodních center i aktuální situaci na trhu nemovitostní jsme shrnuli ve stručném článku