David Čubr pro Newstream: Investování je spíš maraton než sprint

Co způsobuje inflaci a kdy je možné považovat inflaci ještě za zdravou? To se dozvíte v článku na Newstream, jehož autorem je ředitel externí distribuce skupiny ZDR Investments David Čubr. Součástí analýzy je i tip, jak ochránit finanční prostředky před negativním vlivem inflace.

Kdo nechává finanční prostředky jen tak ležet na běžném účtu, ten dělá chybu. Za pouhé čtyři roky od vypuknutí pandemie úspory českých domácností ztratily třetinu své hodnoty. Důvodem byla samozřejmě vysoká inflace.

Ředitel externí distribuce skupiny ZDR Investments David Čubr v článku pro magazín Newstream vysvětluje, jak inflace vzniká i to, jak se před jejím vlivem nejlépe ochránit. Jak už napovídá titulek, velice efektivním způsobem, jak toho dosáhnout, je investování. 

CPI vs. ZDR FKI

Součástí článku je i porovnání růstu fondu kvalifikovaných investorů ZDR Investments s indexem spotřebitelských cen, který se využívá k vyjádření míry inflace. Graf ukazuje, že investice do realitního fondu může nejen zmírnit dopady inflace, ale dokonce ji překonat a přinést zajímavé zhodnocení. 

Více na Newstream.cz.


Zajímá vás z chodu naší skupiny víc? Přečťete si článek o naší nedávné expanzi do Slovinska nebo profil skupiny na našich stránkách.