ZDR Investments kupuje zavedený retail park ve Vídni

Skupina nemovitostních fondů pokračuje ve své zahraniční expanzi. Novým přírůstkem fondu kvalifikovaných investorů ZDR Investments SICAV a.s. je retail park Gatterederstraße ve Vídni.

Na ploše 4,4 tis. m2 obchodních ploch jsou hlavními nájemci BILLA, dm drogerie, Fussl, JYSK, LIBRO a BIPA. Dvě zakoupené budovy byly nově vybudovány v letech 2014 a 2015. V okolí Gatterederstraße proběhla v posledních letech rozsáhlá bytová výstavba a lokalita se tak stala novým frekventovaným centrem pro obchod a služby.    

Retail park v hodnotě 400 mil. Kč byl zakoupen od rakouského privátního investora, financujícím partnerem je Bank Austria Wien ze skupiny UniCredit. 

„Tato akvizice v hlavním městě Rakouska potvrzuje naši etablovanou pozici na rakouském nemovitostním trhu. Jedná se o 4. nemovitost zakoupenou na území Rakouska během 14 měsíců a podíl rakouských a německých objektů na portfoliu našeho fondu pro kvalifikované investory tak vzrostl na 23 %.“, komentuje akvizici Roman Latuske, partner skupiny ZDR Investments.

Retail park Vídeň z výšky
Prodejny Libro a Jysk v retail parku Vídeň
Retail park Vídeň
Retail park Vídeň a prodejna Billa
Prodejny Fussl a dm v retail parku Vídeň