Wolfsberg završil solární transformaci našich rakouských retail parků

Německý a všechny rakouské retail parky v portfoliu fondů ZDR Investments jsou pokryté solárními panely. Transformaci nemovitostí na obnovitelný zdroj elektrické energie jsme završili instalací fotovoltaické elektrárny na střeše retail parku Wolfsberg v rakouských Korutanech. 

Udržitelný provoz nemovitostí je jednou z priorit naší ESG strategie. Retailové parky, které tvoří majoritu v portfoliu fondů ZDR Investments, představují díky velkým plochám střech ideální kandidáty na instalaci fotovoltaických elektráren.  

Německá a rakouská část portfolia ZDR Investments již energii ze slunce využívá. Solární transformaci na rakouském trhu jsme završili letos, a to instalací fotovoltaické elektrárny na střeše retail parku Wolfsberg. Elektrická energie vyrobená fotovoltaickou elektrárnou ve Wolfsbergu je prodávána do distribuční sítě a odpovídá zhruba roční spotřebě 123 domácností. Úsporu CO₂ odhadujeme na zhruba 42 tun ročně (ve srovnání s výrobou el. energie z neobnovitelných zdrojů). 

Wolfsberg je součástí portfolia fondu kvalifikovaných investorů ZDR FKI již od roku 2020. Na ploše 6 443 m² se rozkládá mimo jiné diskontní prodejna TEDi, drogerie Müller, obchod s módou C&A, prodejna obuvi MyShoes nebo prodejna krmiv Das Futterhaus. Retail park se nachází ve stejnojmenném okresním městě, které je s 25 tisíci obyvateli třetím největším v rámci Korutan.  

FVE v retail parku Wolfsberg

  • Instalovaný výkon: 389 kWp   
  • Předpokládaná výroba el. energie: 370 MWh/rok
  • Plocha střechy: 6 400 m²
  • Roční úspora uhlíkové stopy: 42,51 t CO2 eq 
  • Ekvivalent českých domácností, jejichž spotřeba se uspoří: 123

Poté, co jsme dokončili instalaci solárních panelů na naše německé a rakouské nemovitosti, se soustředíme na český trh, kde máme retail parků vůbec nejvíce. První dvě české nemovitosti už energii ze slunce využívají a dalších minimálně deset bychom rádi vybavili solárními panely ještě letos. Do konce roku 2025 pak plánujeme pokrýt až 70 000 m² plochy solárními panely s celkovým výkonem téměř 5 MWp. 

FVE na střeše retail parku Wolfsberg

Zajímá vás ohledně fotovoltaiky v našich retail parcích víc? Přečtěte si, jaké vidíme výhody instalace fotovoltaických elektráren nebo jak přistupujeme k strategii ESG