Týdeník Euro: Udržitelnost nákupních parků

Týdeník Euro vyzpovídal ESG manažera ZDR Investments Miroslava Koberu. Tématem rozhovoru byla udržitelnost retail parků, plány na instalaci fotovoltaiky a další cíle vytyčené v ESG strategii skupiny. 

Jedním z důležitých parametrů, které posuzujeme při akvizici nových retail parků do portfolia našich fondů, je nejen energetická náročnost budovy, ale také potenciál nemovitosti na zlepšení - například instalací fotovoltaiky. Jaké jsou konkrétní výsledky této strategie a co plánujeme pro rok 2024, to v rozhovoru pro Týdeník Euro objasnil ESG manažer ZDR Investments Miroslav Kobera.

Investice 100 milionů

Aktuálně má ZDR Investments nemovitosti v šesti zemích v rámci Evropské unie. Rozhovor se dotkne i toho, jak se jednotlivé trhy liší z hlediska legislativy, ale také využití tzv. zelené energie i plánovaných investic do udržitelnosti a dalších oblastí, které spadají do agendy ESG.

Rozhovor je k dispozici online na webu TydenikEuro.cz.


Konkrétní cíle nejen z oblasti udržitelnosti, ale i dalších pilířů ESG jsme podrobně definovali v naší strategii. Dokument si můžete prohlédout na našich stránkách.