Rozšiřujeme portfolio nemovitostí o další retail park

Skupina nemovitostních fondů ZDR Investments dokončila akvizici své další retailové nemovitosti, která byla začleněna do portfolia fondu kvalifikovaných investorů ZDR Investments SICAV a.s.

Zakoupený objekt se nachází v Rakovníku ve Středočeském kraji, ležící 40 km západně od Prahy a 45 km na severovýchod od Plzně, disponuje 1.738 m2 pronajímatelné plochy a provozuje zde 4 obchodní jednotky. Nájemci jsou diskontní řetězec GATE, Okay elektro, Teta drogerie a WIKY hračky. Jedná se již o druhý obchodní počin ZDR Investments na území města Rakovník. V loňském roce zde fond zakoupil maloobchodní jednotku s nájemcem JYSK. 

Retail park je součástí nově vybudované nákupní zóny v sousedství potravinářského řetězce Kaufland.

Touto aktuální akvizicí získala skupina ZDR Investments do svého portfolia již 26. nemovitost. Jedná se o další projekt z vlastního developmentu sesterské divize Traxial group. Hodnota nemovitostí v portfoliu skupiny nyní činí 2,3 mld. Kč.

Roman Latuske, člen správní rady fondu ZDR Investments SICAV a.s., zodpovědný za business development a facility management: „Jedná se o naši první akvizici po koronavirovém období. Situace posledních měsíců potvrdila správnost naší investiční strategie, zaměřovat se na regionální retail parky a potravinářské jednotky. Během vládních opatření v uplynulé koronavirové epidemii se potvrdilo, že tento segment funguje i v krizi a je schopen investorům našeho FKI stabilně přinášet výnos mezi 7 až 9 % ročně. V následujících týdnech budou následovat další akvizice prvotřídních retailových nemovitostí jak do fondu kvalifikovaných investorů, tak do našeho nemovitostního fondu pro širokou veřejnost ZDR Investments Public SICAV a.s.“