Rozšiřujeme portfolio nemovitostí o další retail park

Skupina nemovitostních fondů ZDR Investments dokončila akvizici své další retailové nemovitosti, která byla začleněna do portfolia fondu kvalifikovaných investorů ZDR Investments SICAV a.s.

Zakoupený objekt se nachází v Rakovníku ve Středočeském kraji, ležící 40 km západně od Prahy a 45 km na severovýchod od Plzně, disponuje 1.738 m2 pronajímatelné plochy a provozuje zde 4 obchodní jednotky. Nájemci jsou diskontní řetězec GATE, Okay elektro, Teta drogerie a WIKY hračky. Jedná se již o druhý obchodní počin ZDR Investments na území města Rakovník. V loňském roce zde fond zakoupil maloobchodní jednotku s nájemcem JYSK. 

Retail park je součástí nově vybudované nákupní zóny v sousedství potravinářského řetězce Kaufland.

Touto aktuální akvizicí získala skupina ZDR Investments do svého portfolia již 26. nemovitost. Jedná se o další projekt z vlastního developmentu sesterské divize Traxial group. Hodnota nemovitostí v portfoliu skupiny nyní činí 2,3 mld. Kč.

Roman Latuske, člen správní rady fondu ZDR Investments SICAV a.s., zodpovědný za business development a facility management: „Jedná se o naši první akvizici po koronavirovém období. Situace posledních měsíců potvrdila správnost naší investiční strategie, zaměřovat se na regionální retail parky a potravinářské jednotky. Během vládních opatření v uplynulé koronavirové epidemii se potvrdilo, že tento segment funguje i v krizi a je schopen investorům našeho FKI stabilně přinášet výnos mezi 7 až 9 % ročně. V následujících týdnech budou následovat další akvizice prvotřídních retailových nemovitostí jak do fondu kvalifikovaných investorů, tak do našeho nemovitostního fondu pro širokou veřejnost ZDR Investments Public SICAV a.s.“

Retail park Rakovník
Retail park Rakovník z ulice
Retail park Rakovník
Retail park Rakovník z jiného úhlu