Roman Latuske novým členem managementu ZDR Investments

Roman Latuske posílil od 1.prosince 2018 manažerský tým realitního fondu ZDR Investments. Vedle stávajících členů investičního výboru bude Roman Latuske z pozice člena správní rady zodpovídat za business development na českém i evropském trhu.

“Otevřený realitní fond ZDR Investments je sice mladý fond, ale zaměřuje se na prémiová retailová obchodní centra a skladové prostory s nájemci z řad nadnárodních obchodních řetězců nebo silných etablovaných společností s prvotřídní historií a bonitou. Střednědobá plánovaná výnosnost fondu je založena na konzervativní strategii, to znamená na platbě nájemného, nikoliv na spekulaci o růstu nemovitosti, jako tomu je u řady konkurenčních fondů. Efektivní výběr nemovitostí do portfolia a jejich následný provoz jsou důležitým elementem, který investorům přináší nadprůměrné výnosy v porovnání s jinými fondy na trhu. To jsou důvody, proč jsem se rozhodl ke spolupráci se ZDR Investments”, říká Roman Latuske.

Roman Latuske vystudoval obor bankovnictví na IHK Wiesbaden. Svou profesní kariéru zahájil v HYPO-BANK, kde se podílel na vybudování segmentu financování nemovitostí v ČR. Poté působil 20 let v mediálním oboru, kde řídil transformaci dvou významných vydavatelství do moderních mediálních domů. V mediální skupině MAFRA byl v letech 1998-2014 zodpovědný za vybudování multimediální divize a jako člen představenstva zodpovídal dále za obchodní a provozní úseky skupiny. V letech 2014-2018 vedl z pozice CEO úspěšnou transformaci vydavatelství Economia a původního Centrum holdings do spojeného mediálního domu Economia. Od září 2018 působí jako management konzultant v oblastech finance, média a business development.

Roman Latuske jako člen managementu ZDR Investments