Rekordní start nemovitostního fondu ZDR Investments Public

Nemovitostní fond ZDR Investments Public SICAV a.s., který operuje na českém a slovenském nemovitostním trhu od listopadu uplynulého roku, zaznamenal senzační start. Fond, který umožňuje investice pro širokou veřejnost, získal pouze za první dva měsíce fungování od svých investorů čtvrt miliardy korun českých.

Fond ZDR Investments Public SICAV a.s. je v pořadí druhým produktem pod hlavičkou ZDR Investments. Cílí na širokou veřejnost a zaměřuje se na investice do retailových a administrativních nemovitostí a do objektů pro logistiku a výrobu.

Těsně před koncem roku 2019 uskutečnil fond ZDR Investments Public své první tři akvizice, které vytvořily základy portfolia fondu. Nemovitostní fond ZDR Investments Public získal do svého majetku celkovou pronajímatelnou plochu 4.264 m2 v hodnotě 169,1 mil. Kč.

První zakoupenou nemovitostí je retail park v Čáslavi s pronajímatelnou plochou 1.245 m2 pro nájemce z řad retailových řetězců PEPCO, Super ZOO a Takko. 

Další nemovitost, kterou fond ZDR Investments Public nově zakoupil, je prodejna OKAY elektro ve Starém Městě ve Zlínském kraji. Touto akvizicí si fond do svého portfolia přidal dalších 1.160 m2 pronajímatelné plochy.

Třetí akvizice míří na slovenský trh, kde fond zakoupil administrativní centrum ABSOLUTIO v Piešťanech. Koupí tohoto kancelářského objektu získal fond ZDR Investments Public do svého portfolia dalších 1.859 m2 pronajímatelné plochy, které má jako svou centrálu v dlouhodobém pronájmu společnost Home Credit Slovakia. 

„Tak úspěšný start retailového fondu ZDR Investments Public předčil veškerá naše očekávání. Během prvních dvou měsíců fungování jsme do fondu získali od investorů čtvrt miliardy korun českých, což potvrdilo správnost naší strategie nabídnout možnost investování i široké veřejnosti“, komentuje vývoj Roman Latuske, člen správní rady ZDR Investments Public SICAV a.s.

Retail park Čáslav
Okay elektro ve Starém Městě ve Zlínském kraji
Absolutio office park Piešťany