Nová akvizice v Rakousku

Rozšiřujeme své portfolio o další dvě nemovitosti v Rakousku. Jedná se o II. a III. etapu retail parku VORUM Voitsberg, který navazuje na I. etapu zakoupenou v lednu 2021.

Obě nemovitosti v hodnotě přes 300 mil. Kč s nadprůměrnou délkou nájemních smluv (WAULT) 8,4 let se začlenily do portfolia fondu pro kvalifikované investory ZDR Investments SICAV a.s.

Jedná se o supermarket BILLA Plus o rozloze 2 873 m²​​​​​​ a navazující retail park s pronajímatelnou plochou 3 022 m². Ke stávajícím nájemcům jako je C&A, Fussl, Kik nebo TEDi, se nově přidávají například DM drogerie, PEPCO, PAGRO DISKONT nebo Fressnapf. Celková pronajímatelná plocha projektu VORUM Voitsberg se díky akvizici rozšířuje na 12 783 m².

Skupina ZDR Investments tímto nákupem posiluje svou pozici v Rakousku, kde vlastní již šest nemovitostí o celkové hodnotě 1,9 mld. Kč.

„Novou akvizicí supermarketu BILLA Plus v XL formátu opět rozšiřujeme tu nejkonzervativnější část nemovitostního portfolia. Celkem tvoří prodejny potravin 39 %  pronajímatelných ploch našich nemovitostí,” komentuje Roman Latuske, partner skupiny ZDR Investments.   

Projekt VORUM Voitsberg byl postaven na pozemku bývalé hnědouhelné elektrárny, která v minulosti oddělovala města Voitsberg a Bärnbach. Díky své dostupnosti a atraktivním nájemcům se VORUM v okresním městě Voitsberg v rakouské spolkové zemi Štýrsko, rychle stalo centrální nákupní zónou.

Vorum Voitsberg II – prodejna Billa. Nejmodernější Billa v celem Rakousku.
Retail park Vorum Voitsberg III. etapa
Retail park Vorum Voitsberg I. etapa