Naše kanceláře vítězí v soutěži Kanceláře roku 2020

Jedenáct vítězů si během letní Garden Gala na Žofíně odneslo ocenění Kanceláře roku 2020.
Po všech stránkách rekordní ročník – nejvíce přihlášených i vítězů – tak potvrdil, že soutěž je špičkou v oblasti oceňování kvalitního pracovního prostředí a kancelářského designu.

Vyhlášení letos poprvé proběhlo v letních měsících a akce probíhala jak v interiéru Paláce Žofín, tak v jeho přilehlých zahradách.

Přihlášky do soutěže, posílaly nejen samotné soutěžící firmy, ale i architektonická studia. Soutěž již popáté organizovala společnost Prochazka & Partners.

Roman Latuske a zástupce architektonického studia přebírají cenu Kanceláře roku pro ZDR Investments

Kanceláře ZDR Investments se nachází v prvním patře Paláce Zlatý Kříž na nároží Jungmannovy ulice a Jungmannova náměstí v centru Prahy. Monumentální stavba z roku 1931 od architekta Fritze Lehmanna zapsaná na seznamu nemovitých kulturních památek byla vybudována na půdorysu písmene L. Díky tomu se ze dvou hlavních průčelí otevírá výhled na impozantní rondokubistický palác Adria a na Jungmannovo náměstí se sochou Josefa Jungmanna, z východní strany pak do vstupní části Františkánské zahrady. 

Chtěli jsme vytvořit pracovní prostředí, ale zároveň reprezentativní prostory pro setkávání s obchodními partnery a klienty. Interiér o velikosti cca 400 m² je rozdělen na 3 funkční zóny, a to na vstupní část s recepcí a přilehlými jednacími místnostmi, dále zónu pro neformální setkávání prolnutou s kancelářemi jednatelů, zbylá část je tvořena čistě pracovním prostředím. 

Prostor byl při první návštěvě v podobě shell and core, bez nánosů novodobých úprav. Jen trámy a sloupy byly částečně opláštěny. Odstraněním těchto drobných nánosů až na čistou materialitu železobetonových konstrukcí vznikl čistý a vzdušný prostor. Je zachována hrubost a surovost betonů, pohledový strop, na podlahu je aplikována betonová stěrka. Šperkem jsou minimalistické detaily prosklených bezrámových příček v kontrastu s masivními profilovanými dveřmi. Akustika je řešena stěnami s dřevěnými lamelami s výplní z minerální vaty. 

Na pracovní náplň firmy odkazuje recepční pult a bar připomínající ocelovou příhradovou konstrukci jako stavební prvek hal. I autentická barevnost zvolených materiálů působí velmi přirozeně. Prvek hravosti do kanceláří vnáší modulární nábytek, který lze libovolně rozmístit i stohovat. K pohodě nemálo přispívá barová atmosféra a transparentnost prostoru děleného jen vizuálně sklem a lehkými průsvitnými závěsy.
Na koncepci prostor jsme spolupracovali s architektonickým studiem QARTA pod vedením Davida Wittasska.

Neformální setkání v kanceláři ZDR Investments s povolenou kravatou a sklenkou vína v ruce je v každém případě dobře proinvestovaný čas.