Koupili jsme logistický park pro potravinářský řetězec TESCO

Česká skupina nemovitostních fondů ZDR Investments pokračuje ve své zahraniční expanzi. Další akvizicí je logistické centrum v Prešově na východním Slovensku.

Nově zakoupený logistický park obohatí portfolio nemovitostního fondu pro kvalifikované investory ZDR Investments SICAV a.s. Objekt má celkem 13.340 m2 pronajímatelné plochy. Hlavními nájemci jsou společnosti PPG, vedoucí výrobce nátěrových hmot a potravinářský řetězec TESCO, který na Slovensku patří k nejvýznamnějším obchodním řetězcům v zemi. 

Tesco přesunulo a rozšířilo své distribuční centrum do Prešova v roce 2015. Z této lokality zásobuje svou obchodní síť ve východní a střední části Slovenska. Při transakci se ZDR Investments a TESCO STORES SR dohodli na uzavření dlouhodobé nájemní smlouvy, v rámci které společnosti plánují modernizaci chladící technologie distribučního centra a využití moderních technologiích šetrných k životnímu prostředí. 

Koronavirová epidemie potvrdila kriziodolnost naši investiční strategie. Jako vítězové mezi jednotlivými typy komerčních nemovitostí se ukázaly regionální retail parky s potravinářskými řetězci a nájemci z řad diskontního zboží a celý segment logistiky. Touto akvizicí se nám povedlo výhody obou typů propojit. Významně tak dále navyšujeme podíl potravinářského segmentu v našem portfoliu, což v kombinaci s délkou uzavřených nájemních smluv přispívá k dlouhodobě stabilní perspektivě pro naše investory.

Peter Steigauf, External Communication Manager TESCO:

„Tesco pôsobí na Slovensku už 25 rokov, počas ktorých sa neustále staráme o zákazníkov i kolegov a popritom budujeme silné vzťahy s dodávateľmi a ďalšími partnermi. Aj vďaka našim partnerom môžeme  zákazníkom prinášať každý deň niečo navyše v našich 153 predajniach naprieč Slovenskom. Distribučné centrum v Prešove je dôležitou súčasťou siete Tesca, rovnako ako ďalšie dve distribučné centrá nachádzajúce sa v Beckove a v Galante-Gáni. Z Prešova zásobujeme čerstvými i trvanlivými potravinami sieť prevádzok Tesca v rámci východného a stredného Slovenska.“

Logistické centrum v Prešově
Logistické centrum v Prešově bližší pohled
Logistické centrum v Prešově
Logistické centrum v Prešově – interiér