Další tři prodejny potravin za miliardu korun v majetku fondu

Pokračujeme v akvizicích naplánovaných do konce roku 2022 a do fondu pro kvalifikované investory přikupujeme další tři nemovitosti v úhrnné hodnotě 945 mil. Kč. 

Jedná se o prodejny potravin s navazujícími retail parky v Teplicích, Ostravě Porubě a Mostě s pronajímatelnou plochou přesahující 28 tis. m². 

Největším nájemcem je v těchto komerčních nemovitostech potravinářský řetězec Albert, jehož prodejny prošly kompletním remodelingem. V rámci rekonstrukce byly vytvořeny další obchodní jednotky, které byly nově pronajaty dalším retailový řetězcům. Dlouhodobě se naše fondy zaměřují na regionální retail parky s vysokým podílem prodejen potravin. Po akvizici nyní navyšujeme podíl potravin v portfoliu na celkové pronajímatelné ploše retailu na 42 %.  

„Jsme nesmírně rádi, že jsme i v letošním roce dokázali realizovat dalších 14 akvizic. Z toho je v devíti nemovitostech hlavním nájemcem potravinářský řetězec. Tento segment tvoří nejkonzervativnější část retailového trhu, a tu se v našem portfoliu podařilo významně posílit,” komentuje Roman Latuske, partner skupiny ZDR Investments. 

Retail park Teplice je s pronajímatelnou plochou 10 853 m² největší nově nabytou nemovitostí. Mezi nájemci zde zákazníci najdou potravinářský řetězec Albert, diskontní řetězce Action, Pepco, lékárnu BENU, Pet Center, food court nebo také čerpací stanici Shell.  

Druhým objektem je retail park Ostrava Poruba. Na ploše 9 680 m² otevírají své prodejny Albert, diskontní řetězec Pepco nebo Teta drogerie. Po dokončení finální etapy rekonstrukce, na jaře 2023, zde otevřou své prodejny také Sinsay a KiK.  

Retail park Most disponuje pronajímatelnou plochou 8 006 m². K hlavním nájemcům zde patří Albert, diskontní řetězce Action a TEDi.  

Všechny tři objekty byly zakoupeny od sesterské developerské skupiny Traxial. Majetek skupiny ZDR Investments se díky této akvizici rozšiřuje na 63 nemovitostí s hodnotou přesahující 12 mld. Kč.  

Retail park Ostrava Poruba
Retail park Teplice
Retail park Most