Pátá akvizice roku 2024 pro fond kvalifikovaných investorů

Na začátku června doplnila portfolio fondu kvalifikovaných investorů ZDR Investments již čtrnáctá prodejna populárního dánského řetězce JYSK. Obchod se nachází ve Vrchlabí a byl otevřen v roce 2022.

JYSK, spolu s prodejnami potravin a diskontními obchody, představuje stabilní segment portfolia, který se navíc vyznačuje dlouhými nájemními smlouvami. Průměrná vážená doba do konce platnosti nájemních smluv (WAULT) činí za celé portfolio prodejen JYSK  8,2 let. 

„Od začátku letošního roku se jedná již o 5. akvizici, která směřuje do fondu pro kvalifikované investory. Stejně jako ty předešlé i tato akvizice potvrzuje náš záměr investovat do stabilních a dlouhodobě pronajatých komerčních nemovitostí. Řetězec JYSK dosahuje s téměř 17 tis. m² pronajaté plochy podílu téměř 5 % na celkové pronajímatelné ploše mezinárodního portfolia skupiny ZDR,“ uvedl Radek Hladký, partner skupiny ZDR Investments. 

JYSK Vrchlabí

  • Fond: FKI
  • Pronajímatelná plocha: 1 242 m²
  • Rok dokončení: 2022
  • WAULT: 8,44 let

Společnost JYSK byla založena v roce 1979 v Dánsku. Dnes má více než 3 300 obchodů ve 48 zemích světa a zaměstnává přes 31 tisíc zaměstnanců. Firma se dlouhodobě řadí mezi nejoblíbenější zaměstnavatele v Evropě a pyšní se nadstandardní ziskovou marží 10 %. Za fiskální rok 2023 vykázal JYSK rekordní tržby ve výši 5,4 miliardy USD, což představuje meziroční nárůst o 6,3 %.


Zajímají vás další novinky z fungování našich fondů? V sekci Aktuality najdete vždy čerstvé informace.