Významná akvizice do fondu ZDR Industrial

Portfolio fondu ZDR Industrial se rozrostlo o moderní výrobní areál společnosti Semecs, s.r.o. ve slovenských Vráblích. Jedná se již o druhou akvizici do nejmladšího fondu skupiny ZDR Investments, který se zaměřuje na lehkou výrobu a příměstskou logistiku. 
 

Energeticky neutrální závod společnosti Semecs, s.r.o. ve Vráblích — jeden z vůbec nejmodernějších na Slovensku — je od června součástí portfolia retailového fondu ZDR Investments Industrial SICAV a.s. Jedná se již o druhou akvizici pro mladý fond, který jako jediný na českém trhu umožňuje široké veřejnosti investovat do průmyslových nemovitostí určených pro lehkou výrobu a logistiku a to již od částky 200 Kč měsíčně (nebo 10 tisíc korun jednorázově).

Výrobní areál dlouhodobě využívá společnost Semecs s.r.o., která je významným výrobcem elektrotechnických součástek. Firma Semecs, která je součástí mezinárodního koncernu SERO EMS Group, působí na Slovensku již od roku 1996. 

Nová nemovitost v portfoliu fondu Industrial má pronajímatelnou plochu téměř 9 000 m² a WAULT 12 let. Jde už o druhou akvizici do fondu Industrial. „Akvizice výrobního areálu Semecs ve Vráblích je důležitým diverzifikačním krokem pro náš fond Industrial. Tento moderní a energeticky neutrální závod splňuje naše vysoké standardy na kvalitu nemovitosti a bonitu nájemce a představuje perspektivní investici, která dlouhodobě podpoří již nadprůměrný výkon dosahovaný fondem,“ uvedl Ondřej Sychrovský, generální ředitel skupiny ZDR Investments. 

ZDR Investments Industrial SICAV a.s.

  • Pronajímatelná plocha: 16 tis. m²
  • WAULT: 8,4 let
  • Výnos za posledních 12 měsíců (k 31. 5. 2024): 7,49 % (CZK třída)


Další informace o portfoliu fondu Industrial včetně výnosu od založení a detailních informací o nemovitostech v jeho portfoliu najdete na stránce fondu.